Головна / Роз'яснення адвоката / Водіям / Купівля автомобіля “по довіреності”: чому не варто цього робити

Купівля автомобіля “по довіреності”: чому не варто цього робити

Досі трапляються випадки, коли люди здійснюють “продаж” транспортного засобу “по довіреності”, тобто замість належного переоформлення у сервісному центрів МВС, продавець надає покупцю нотаріальну довіреність на вчинення будь-яких дій з автомобілем.

Чесно кажучи, досі не розумію, які плюси такої “угоди”. А от те, що в неї багато недоліків я вам можу точно сказати.

❌Невиправдана економія
🟦Перереєстрація транспортного засобу у сервісному центрів МВС коштує не набагато дорожче, ніж довіреність у нотаріуса. Повірте, економія у 500 гривень не вартує того.

До того ж, на офіційному сайті сервісного центру МВС наразі є онлайн калькулятор за допомогою якого можна розрахувати орієнтовну вартість перереєстрації.

❌Якщо ви продаєте авто, то будьте готові сплачувати штрафи за порушенням ПДР за «покупця»
🟦Оскільки під час «продажу по довіреності» перехід права власності не відбувається, то всі штрафи за порушення ПДР, зафіксовані на камери, а також штрафи за порушення правил паркування, будуть виписуватися на діючого власника авто, котрим залишаєтесь ви.

❌Якщо ви купуєте авто, то можете лишитися його через борги того, хто вам «продав» автомобіль
🟦У разі, якщо «продавець» має борги (кредити, комуналка, штрафи), які стягуються з нього через виконавчу службу, то автомобіль, який ви «купили по довіреності», може бути оголошений у розшук та в подальшому затриманий для продажу в рахунок погашення заборгованості.

❌Спадкоємці «продавця» також будуть претендувати на автомобіль
🟦У разі смерті «продавця» автомобіль, який він вам «продав по довіреності», входить до спадкової маси та право власності на нього отримують спадкоємці продавця. Чи погодяться вони, що автомобіль залишився у вас? Відповідь на це питання неоднозначна.

❌Ви не зможете переоформити автомобіль на себе
🟦Довіреність – це документ, яким власник уповноважує іншу особи вчиняти дії від його імені. При цьому законом заборонено представнику вчиняти правочин на свою користь. Тобто, продати автомобіль по довіреності самому собі не вийде.

❌Ви не зможете визнати право власності на автомобіль у судовому порядку
🟦Довіреність не замінює договір купівлі-продажу, а тому визнати на автомобіль право власності у судовому порядку також не вийде.

🟨Що маємо у підсумку? Не бачу жодного аргументу «за», щоб наразі купляти автомобілі «по довіреності». Можлива економія часу або коштів не спів мірна із тими проблемами, які можуть виникнути у разі відсутності повноцінного переходу права власності. А при «продажу по довіреності», нагадаю, перехід права власності не відбувається.

Адвокат Віталій Будьонний